پایه تحصیلی
رشته تحصیلی
درس
سرفصل
نوع فایل
نوع سوالات

آزمون آنلاین اقتصاد دهم - درس سوم: اصول انتخاب درست | آزمون شماره 30952

تعداد سوالات:
5 سوال
درجه سختی آزمون:
متوسط
تعداد شرکت کنندگان:
17 نفر
میانگین درصد شرکت کنندگان:
% 20
0 از 5 (از مجموع 0 نظر)
37
0
امتیاز دهید:

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

0 از 5 (از مجموع 0 نظر)
37
0

به این مطلب امتیاز دهید!

از امتیاز شما سپاس‌گزاریم!

تعداد سوالات:
5 سوال
درجه سختی آزمون:
متوسط
تعداد شرکت کنندگان:
17 نفر
میانگین درصد شرکت کنندگان:
% 20
آزمون آنلاین
1404/01/11

این 5 تا سوال رو از این مبحث جواب بده و خودت رو امتحان کن!

کدام گزینه مبین پاسخ صحیح پرسش‌های زیر است؟

الف) کالاهایی چون «وانت برای حمل محصول از زمین به مراکز عرضه»، «اتومبیل خانوار»، «تابلوهای دست‏بافت»، «دارو» و «گوجه‌فرنگی مورد استفاده در تولید رب» به ‏ترتیب چه نوع کالاهایی می‏باشند؟

ب) فردی یک دستگاه تراکتور دارد. این فرد می‌تواند خود با تراکتورش بر روی زمین کار کند و سالانه درآمدی معادل 5 میلیون تومان کسب کند یا آن را به فرد $A$ اجاره دهد و ماهانه مبلغ 250 هزار تومان دریافت کند. این فرد کدام اقدام را انجام خواهد داد و هزینه فرصت وی کدام خواهد بود؟

کدام گزینه، پاسخ و کاملکننده موارد زیر است؟
الف) در تخصیص منابع و امکانات با کاربردهای گوناگون چه چیزی مورد توجه قرار میگیرد؟
ب) اگر شخص با خطرپذیری ۰‏۳‏% به اندازه ۴⁄۵ واحد کارآفرینی داشته باشد، چه اندازه نوآوری در کسب وکار خود داشته است؟

تولیدکنندهای میتواند از مواد اولیّه پلاستیک، عروسکهایی به مجموع ارزش ۰‏۳‏ ریال تولید کند، همچنین از این مواد اولیه میتواند ظروف آشپزخانه تولید کند، یا با پولی که در اختیار دارد، میتواند اتومبیل بخرد یا آن را صرف خرید خانه کند. در این صورت کدام گزینه درست است؟

آقای محمدی با ۰‏۵‏ میلیون تومان پسانداز خود یک عدد خودروی سواری خریداری کرده است و پیشبینی کرده است با کار در اسنپ سالانه ۳‏۱‏ میلیون تومان درآمد داشته باشد. اگر انتخابهای دیگر او به ترتیب خرید و فروش لوازم خانگی با کسب ۵‏۱‏ میلیون تومان درآمد و خرید و فروش گوشی موبایل با کسب ۰‏۱‏ میلیون تومان درآمد باشد:
الف) در این صورت هزینهی فرصت برای انتخاب او چقدر است؟
ب) در رابطه با انتخاب او کدام گزینه درست است؟

طلای استخراجشده از معدن به قیمت ١,۰۰۰ واحد پولی به کارگاه ساخت طلا و جواهر فروخته میشود. این کارگاه پس از انجام عملیاتهای لازم، انگشتر ساختهشده را به قیمت ١,۸۰۰ واحد پولی به فروشندهٔ طلا و جواهر میفروشد و ایشان نیز انگشتر را به مصرفکننده عرضه میکند.
الف) اگر مجموع ارزشهای افزوده در تمامی مراحل ۲,۴۰۰ واحد پولی باشد، مصرفکننده به چه قیمتی این انگشتر را خریداری میکند؟
ب) کدام نمودار، روند سرگذشت این قطعه طلا را در تولید به درستی نمایش میدهد؟

1 از 5

دیگر محتواهای اقتصاد دهم پایه دهم

نظرات کاربران

پر بازدیدترین مطالب مرتبط

سوال و متن خط به خط به همراه پاسخ فالیت ها فصل1

بهفر
3.19 از 5
130.8k
10
1402/04/25

نمونه سوال از درس سوم زبان دهم بدون پاسخ

گروه زبان ناحیه 2 اصفهان
3.28 از 5
102.1k
4
1402/10/12

سوال و متن خط به خط به همراه پاسخ فالیت ها فصل1

بهفر
3.69 از 5
98.8k
11
1402/04/25

تشریحی

مهدی تقوی
3.79 از 5
91.1k
3
1402/04/31

سوال و متن خط به خط به همراه پاسخ فالیت ها فصل2

بهفر
3.4 از 5
88.8k
8
1402/04/25
gift
close
جست و جو
پایه تحصیلی
رشته تحصیلی
درس
سرفصل
نوع فایل
نوع سوالات