پایه تحصیلی
رشته تحصیلی
درس
سرفصل
نوع فایل
نوع سوالات

شرکت در آزمون آنلاین شیمی 1 - استوکیومتری واکنش ها | آزمون شماره 7760

1

از اثر واکنش کامل سدیم هیدروکسید با آهن (II) کلرید، ${11_/}7$ میلی‌گرم نمک خوراکی حاصل می‌شود. جرم سدیم هیدروکسید به کار رفته چند گرم است؟ $(Na = 23\,\,,\,\,O = 16\,\,,\,\,H = 1\,\,,\,\,Cl = {35_/}5:g.mo{l^{ - 1}})$ $2NaOH + FeC{l_2} \to Fe{(OH)_2} + 2NaCl$

2

یک نمونه ${21_/}7$ گرمی که فقط شامل پروپان $({C_3}{H_8})$ و هگزان $({C_6}{H_{14}})$ است، به طور کامل می‌سوزد. اگر در پایان واکنش و در شرایط STP، ${33_/}6$ لیتر گاز کربن دی‌اکسید آزاد شود، در کل چند گرم آب تولید می‌شود؟ $(C = 12\,\,,\,\,H = 1\,\,,\,\,O = 16\,g.mo{l^{ - 1}})$ ${C_3}{H_8} + 5{O_2} \to 3C{O_2} + 4{H_2}O$ $2{C_6}{H_{14}} + 19{O_2} \to 12C{O_2} + 14{H_2}O$

3

چنانچه \[{22_/}4\] گرم از کربنات فلز M را حرارت دهیم، \[{8_/}8\] گرم گاز کربن دی‌اکسید تولید می‌شود. جرم مولی فلز M را به دست آورید. \[(MC{O_3}\,(s) \to MO\,(s) + C{O_2}\,(g))\]\[(C:\,12\,,\,O = \,16\,\,g.mol)\]

4

از تجزیه \[{0_/}2\] مول نیتروگلیسیرین مطابق واکنش زیر چند لیتر گاز نیتروژن با چگالی \[{1_/}4\,\frac{g}{L}\] تولید می‌شود؟ (واکنش موازنه نشده است)(\[N = 14\,g.mo{l^{ - 1}}\]) \[{C_3}{H_5}{(N{O_3})_3} \to C{O_2} + {H_2}O + {N_2} + {O_2}\]

5

اگر در واکنش زیر 42 گرم مادة واکنش‌دهنده تجزیه شود، در مجموع چند مول فراوردة گازی و چند گرم فراوردة جامد تولید می‌شود؟ (گزینه‌ها را از راست به چپ بخوانید) $2NaHC{O_3}(s) \to N{a_2}C{O_3}(s) + C{O_2}(g) + {H_2}O(g)$ $N{a_2}C{O_3} = 106\,\frac{g}{{mol}}$ $NaHC{O_3} = 84\frac{g}{{mol}}$

جست و جو
پایه تحصیلی
رشته تحصیلی
درس
سرفصل
نوع فایل
نوع سوالات