پایه تحصیلی
درس
وضعیت پاسخ

شیمی

در ۳Kgمحلول پتانسیم هیدروکسید 0/9گرم KoH وجود دارد. غلظت این محلول بر حسب ppmرا حساب کنید

جواب این سوال رو می‌دونی؟

پاسخ‌ها

محبوب‌ترین
جدیدترین
بیشترین پاسخ

• جرم KOH = 0.9 g

 

• جرم کل محلول = 3 kg

 

مرحله 1: تبدیل گرم به میلی‌گرم

 

0.9 g = 900 mg

 

: تقسیم بر جرم محلول (بر حسب کیلوگرم)

 

ppm = 900 mg ÷ 3 kg = 300 ppm

 

 

 

300 ppm

هم‌درس
icon

تمرین‌ها برات خیلی سخته؟

تمرین‌های سطح‌بندی شده در هم‌درس!

صفحه 1 از 1

دیگر محتواهای شیمی 1 پایه دهم

پر بازدیدترین مطالب مرتبط

نمونه تست استو کیومتری به همراه پاسخ تشریحی

3.1 از 5
95.2k
0
1402/05/02

نمونه سوال آموزشی استوکیومتری با پاسخ تشریحی

رضا همتی
3.32 از 5
76.7k
5
1402/05/02

تمرین استوکیومتری

رضا همتی
3.43 از 5
40.3k
4
1402/05/02

مجموعه تست مبحث ساختار لوویس شیمی دهم همراه با پاسخ

علی عابدی
3.59 از 5
38.3k
0
1402/09/23

پاسخ تمامی تمرینات داخل متن و دوره ای پایان فصل دوم

گروه شیمی فارس
2.94 از 5
24.1k
1
1402/05/02
فیلتر کردن